Tiparet e nje mashkulli alfa

Cfare eshte nje mashkull alfa? Pershkruhet si nje individ dominant i cili mund te marre rolin e drejtimit ne nje situate social apo profesionale. …

Read more

Si te zbulosh nje genjeshtar

Sipas studimeve ne perballemi me te pakten 200 genjeshtra ne dite. Por shumica e tyre jane genjeshtra te barrdha. Me pelqen bluza jote”. “Sigurisht, dua ti shikoj fotot e …

Read more

Si te Lexosh Gjuhen e Trupit

Albert Mehrabian nje studiues ne vitin 1950 zbuloi qe impakti total i atyre qe thome eshte: 7% (vetem fjalet) 38%vokali (toni i zerit, ndryshimi …

Read more

Rregulli i arte ne trup dhe fytyre

Rregulli i arte eshte nje seri numrash te zbuluara nga matematikanti Leonardo Fibonaci. Karakteristike e ketyre numrave eshte se cdo numer eshte sa shuma e dy numrave paraarrdhes. …

Read more

Perse ne enderrojme?

Egjiptianet e lashte shkruan nje liber duke listuar 100 endrra te zakonshme dhe kuptimin e tyre. Qe atehere ne nuk kemi ndalur duke kerkuar …

Read more

Numri misterioz 3

Po ashtu si me numrin 6, jane disa koicidenca te cuditshme qe jane te lidhura me numrin 3. Obelisku me i vjeter ne bote qendron perseri sot …

Read more