Numri misterioz 3

Po ashtu si me numrin 6, jane disa koicidenca te cuditshme qe jane te lidhura me numrin 3.

Obelisku me i vjeter ne bote qendron perseri sot ne qytetin e Heliopolis, i quajtur dikur si “qyteti i diellit”.

Pjesa me interesante e kesaj eshte se qyteti i diellit eshte i ndodhur 3333 milje nga pika me e larte ne toke ne vargmalin me masiv ne planet.

Fakti mahnites eshte se dielli eshte 333000 here me masiv se toka.

Ndertesa me e larte ne manhatan eshte 3333 km nga piramida e madhe Colula ne meksike. Colula eshte monumenti me i madh i ndertuar ndonjehere ne toke.

Colula ka nje volum 2 here me te madh se piramida e Gizes por eshte e larte vetem 66 metra.

Manhatani eshte pershkruar si kryeqyteti i botes persa i perket kultures dhe ekonomise, duket se i pershtatet krahasimi me Colulan.

“La place de la nation” ne parisin qendror eshte 3333.33 km nga “Kupola e shkembit” ne Jeruzalem. Kjo nuk eshte distanca nga berberi tek stacioni i gazit, por eshte distanca ndermjet monumenteve simbolike te dy vendeve.

Distanca nga salla e pasqyrave ne pallatin e Versajes me shtepine e barrdhe eshte ekzaktesisht 33330.3 milje detare(1 milje detare=1852 metra).

Bagdadi modern ndidhet 33.33 grade ne veri, dhe 44.44 grade ne lindje.

Jane 32 njesi bashkiake qe e rrethojne qytetin e londres.

Syri i londres ka 32 kapula qe rrotullohen rreth nje boshti ne forme kompasti. Eshte 333333 inc(1 inc=2.54cm) nga monumenti kolumn ne sheshin trafalgar deri ne qendren e stadiumit olimpik te Londres. 

Emblema e kombeve te bashkuara e ndan token ne 32 sektore.

Jezusi supozohet qe jetoi 33.33 vjet dhe performoi 33 mrekulli.

Jane 33 kocka ne shtyllen kurrizore.

The Ultimate Managed Hosting Platform

Shpejtesia e zerit ne ajer varion nga temperatura,atehere shpejtesia e zerit eshte 333.3m/s ne temperaturen 3.3 C

Ne fillim, mund te supozosh se treshat jane pjese e ndonje kinspiracie masonike. Pozicioni me i larte qe dikush mund te fitoje tek masonet eshte 32. Grada e 33 eshte vetem me ftese.

Vendodhjet e Washington, New York, Londer, Jerusalem,Versaje, dhe malit te Everestit duket se jane te lidhura me numrin 3.

Scroll to Top