10 Shenja qe te jep nje femer kur te pelqen ty

Shume meshkuj e kane te veshtire te indetifikojne nese nje femer po flirton me ta apo thjesht po tregohet e sjellshme. Keto jane shenjat qe te jep nje femer kur eshte e interesuar ose te ka qejf ty.

1-Floket
Kur ajo eshte duke luajtur me floket e saj, duke i prekur.

Kur ajo eshte duke folur me ty dhe eshte duke luajtur me floket e saj eshte nje shenje e qarte se ajo eshte e interesuar ne ty.

2-Ajo te prek padashje
Kur ato kane nje shtyse  per te qene sa me afer me ty. Ti mund ti vesh re, mund te jete nje prekje ne sup per nje shaka qe bere, kur e prek krahun ose doren.

3-Qesh me shakate e tua
Kur ajo qesh me shakate e tua edhe kur nuk jane dhe aq per te qeshur, eshte nje shenje pozitive.

Gjithashtu kur jeni ne nje grup ne nje bisede, dhe ajo e kalon te gjithe vemendjen e saj tek ti.

Nje tjeter shenje e forte e terheqjes eshte kur ajo kombinon nje te qeshur me te prekur.

4-Buzeqeshje e sinqerte
Kur ne qeshim perdorim shume muskuj ne fytyre, por ajo qe eshte e rendesishme eshte te kuptojme nese dikush eshte duke praktikuar nje buzeqeshje falso ose te vertete.

Nese ajo eshte duke buzeqeshur dhe te gjithe muskujt rreth syve te saj jane te kontraktuar atehere ajo po praktikon nje buzeqeshje te sinqerte.

Heren tjeter qe ajo te buzeqesh, kushtoji vemendje syve te saj.

5-Ajo te jep nje kompliment
Komplimente si: Ti gjithmone me ben te qesh. Me pelqen menyra sesi ti qesh. A ka ndonje gje qe se ben dot? Je veshur shume bukur sot.

6-Kontakti i syve
Sa me gjate e mban kontaktin e syve aq me i forte eshte niveli i terheqjes ndaj teje.

Kontakti i syve eshte nje ftese, aq e forte sa nese nuk i pergjigjesh atij shikimi femrat mund te ndihen te refuzuara.

Nje detaj tjeter qe mund te vesh re eshte zmadhimi i bebeve te syrit. Nese bebet e syrit te saj jane te zmadhuara ke shume shance qe te marresh numrin e saj.

Bebet e syrit zmadhohen kur ka nje leshim te oksitocines dhe dopamines, dy neurotransmetues qe japin kenaqesi.

7-Ajo vjen tek ti per te kerkuar keshilla edhe pse nuk eshte nje person qe kerkon zakonisht keshilla
Nje vajze qe kerkon keshilla nga ty ne menyre te vazhdueshme, me siguri qe eshte e interesuar ne ty. Ajo qe kerkon keshilla nga nje djale eshte nje vajze qe e respekton ate dhe mencurine e tij.

8-Ajo te pasqyron ty
Imitimi dhe pasqyrimi eshte nje menyre e forte per te krijuar raport, gjithashtu eshte nje tregues i forte i terheqjes.

Studimet kane treguar se tendenca per te levizur 2 persona ne sinkronizim eshte nje nga parashikuesit me te mire te terheqjes.

9-Gjuha e trupit
Nje shenje mjaft e dukshme ne gjuhen e trupit te femres eshte harkimi i shpines, ose kur ajo anohet drejt teje.

Kur nje femer kafshon pak buzen dhe behet pak nervoze, ajo mund te jete e interesuar ne ty.

Kur nje femer i ka kryqezuar duart ose kembet do te thote qe eshte merzitur ose e painteresuar.

Ne anen tjeter kur nje femer kryqezon kembet por jane te drejtuara nga ty mund te tregojne interes.

Kur nje femer i ka kembet e pakryqezuara dhe duart te dukshme, ka me shume gjasa qe ajo eshte e interesuar ne ty dhe eshte e gatshme.

Mund te shikosh edhe drejtimin e trupit- Nese ka trupin dhe kembet te drejtuara nga ti, domethene qe eshte shenje pozitive.

Por, eshte nje shenje shume negative kur ti je duke folur me te dhe trupin e ka te kthyer ne krahun e kundert. E njejta gje vlen edhe per syte, ne vend qe te mbaje nje kontakt te forte e con shikimin sa andej-ketej.

Nese nje femer i ka bashkuar kycet e kembeve atehere nuk po ndihet rehat me ty.female body language

10- Gjuha e cantes
Nje femer qe e mberrthen canten e saj afer vetes eshte duke treguar qe ajo nuk po ndihet komode me nje situate ose me ndonje person. Kur ajo e le canten poshte, eshte nje shenje qe po ndihet mire dhe eshte e gatshme.

 

Te tjeret jane duke lexuar

Loading...